Przedsądowe wezwanie do zapłaty – wzór.

Wezwania do zapłaty inicjuje proces odzyskiwania należności. Sposób, w jaki przygotujesz pierwsze pismo z żądaniem zapłaty może zadecydować o dalszych relacjach na linii wierzyciel – dłużnik. Wezwanie do zapłaty Treść wezwania do zapłaty powinna nieść jasny i czytelny komunikat – zapłać, bo jak nie to profesjonalnie i z pełną determinacją …

Wierzyciel hipoteczny – jak nim zostać i jakie ma prawa.

W zasadzie każde zlecenie windykacji zaczynamy od sprawdzenia, czy wierzytelność można zabezpieczyć hipotecznie. Dlaczego jest to tak ważne, wyjaśniamy w poniższym wpisie o hipotekach z perspektywy wierzycieli, czyli tych wszystkich, w imieniu których odzyskujemy należności. Co to jest hipoteka? Zacznijmy od definicji hipoteki, która znajduje się w art 65 Ustawy …

Wniosek o rozłożenie długu na raty – wzór.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty, ale nie jesteś w stanie uregulować płatności w wyznaczonym terminie? Zawnioskuj o rozłożenie spłaty zobowiązania na raty. Jakie korzyści uzyskasz z rozłożenia spłaty długu na raty: możliwość spłaty zadłużenia w dłuższym okresie, uniknięcie kosztów związanych z postępowaniem sądowym i egzekucyjnym, zapobieżenie negatywnych konsekwencji związanych z zajęciem …

Windykacja rolników. Egzekucja z gospodarstw rolnych.

Gdybyśmy mieli wskazać dłużników, z których najtrudniej wyegzekwować należności to z pewnością, w tym gronie znaleźliby się rolnicy. Przyczyny tego stanu rzeczy upatrywać należy w: – ograniczeniu mienia, co do którego możliwe jest prowadzenie egzekucji komorniczej, – nieregularnych dochodach – uzależnionych od przebiegu upraw lub hodowli, – nadużywanie postępowań restrukturyzacyjnych …

Umowa windykacji – 5 zapisów, na które powinieneś uważać.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które podpisują umowy w wierze, że ustalenia ustne oraz obietnice reklamowe wprost przenoszone są do zawieranych umów to niestety możesz się srodze rozczarować. Powyższe ostrzeżenie dotyczy każdego rodzaju usług, w tym również windykacji. Dlatego zanim podpiszesz umowę, na podstawie której zlecisz odzyskanie należności, dowiedz …

Windykacja odsetek

Wzrost stóp procentowych spowodował, że wysokość odsetek od niezapłaconych w terminie faktur została wywindowana na niespotykany dotąd poziom. Pomimo tego, sporo firm i tak nie płaci w terminie swoich zobowiązań, uznając kredyt kupiecki za najtańszą, a nawet darmową formę kredytowania. W pewnej mierze odpowiadają za to sami wierzyciele, którzy do …

Windykacja bez zaliczek i opłat wstępnych – prawdziwe success fee.

Windykacja success fee. O windykacji rozliczanej metodą success fee, mówimy wówczas, gdy za odzyskanie należności klient płaci usługodawcy tylko i wyłącznie prowizję, stanowiącą określony procent wyegzekwowanego długu. Przy czym ważne, aby rozliczenie prowizji było przejrzyste i klarowne, a za nieskuteczną windykację wierzyciel nie powinien w ogóle płacić. Jednak nie każda …

Jak odzyskać dług od poręczyciela?

Jeśli swoje należności zabezpieczasz umowami poręczenia, powinieneś wiedzieć, że umowy te nie zawsze gwarantują odzyskanie należności. Piszemy o tym, ponieważ wielu wierzycieli zabezpieczonych poręczeniem, pomimo braku płatności ze strony dłużnika, spokojnie czeka, wychodząc z założenia, że wystarczy tylko poinformować poręczyciela i ten natychmiast ureguluje całe zobowiązanie. Jednak na ogół poręczyciele …

Jak odzyskać rekompensaty za niezapłacone w terminie faktury – windykacja rekompensat.

10 lat – tyle upłynęło od wejścia w życie ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Pomimo stosunkowo długiego okresu obowiązywania ustawy, nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z możliwości dochodzenia rekompensat za niezapłacone w terminie faktury. Również sam sposób naliczania rekompensat nie dla każdego jest oczywisty. Dlatego w …

Zabezpieczenie na rachunku dłużnika – wzór wniosku do komornika, wysokość opłat.

Postępowanie zabezpieczające polega na zabezpieczeniu roszczeń wierzyciela, co do których nie został jeszcze wydany tytuł wykonawczy. Innymi słowy wierzyciel jeszcze w trakcie procesu sądowego, może poprzez komornika dokonać zajęcia rachunków bankowych dłużnika.Skuteczne zabezpieczenie roszczenia:– zniechęca dłużnika to przedłużania procesu sądowego,– skłania dłużnika do dobrowolnej spłaty długu,– ułatwia wyegzekwowanie należności po …