Jak zlecić windykację?

Co zrobić, aby skorzystać z usług firmy windykacyjnej? Sprawdź jak przebiega proces zlecenia windykacji od pierwszego kontaktu z kancelarią do podpisania umowy.

Kontakt z firmą windykacyjną.

Oczywiście najwygodniej jest wysłać e-maila z zapytaniem do kilku kancelarii i wybrać jedną z otrzymanych ofert. My jednak zachęcamy do większego wysiłku i wykonania kilku telefonów do wybranych firm. Bezpośrednia rozmowa pozwoli najlepiej ocenić kompetencje windykatora. Przy okazji będziesz mógł się przekonać czy do kancelarii można dodzwonić się bez problemu, co wcale nie jest takie oczywiste.
Kontakt do nas tel. 518 235 285

Sprawdzenie dłużnika.

Podczas rozmowy z windykatorem zostaniesz poproszony o udzielenie informacji o wierzytelności, która ma być przedmiotem zlecenia, chodzi tu m.in. o numer NIP dłużnika i wysokość kwoty do odzyskania. Przygotowanie konkretnej oferty jest możliwe tylko po sprawdzeniu dłużnika. Przyjmujący zlecenie powinien określić jakie działania zostaną podjęte w toku windykacji, czy dłużnik ma inne zobowiązania, czy posiada majątek itp. Strzeż się firm przyjmujących w ciemno każdą sprawę, bez weryfikacji dłużnika, bez planu działania, liczących na przypadkową spłatę długu.
W ciągu 24 h otrzymasz od nas szczegółową propozycję współpracy.

Weryfikacja dokumentów do windykacji.

Jeśli masz wątpliwości co do wymagalności Twojego roszczenia, możesz poprosić kancelarię o analizę posiadanych dokumentów i dowodów. Co do zasady taka weryfikacja powinna być bezpłatna i niezobowiązująca.
Dokonujemy bezpłatnej analizy dokumentów wystarczy przesłać je na adres e-mail info@e-progress.com.pl

Umowa windykacji.

Gro wierzycieli czyta tylko paragrafy dotyczące wysokości prowizji. Pomija przy tym tak istotne kwestie jak:

  • koszty zastępstwa procesowego – kto zapłaci prawnikowi, jeśli windykacja okaże się bezskuteczna,
  • możliwość rozwiązania umowy – czy rozwiązanie umowy wiąże się z opłatami,
  • na czyj rachunek będą windykowane pieniądze – najbezpieczniej jest, jeśli dłużnik dokonuje wpłat bezpośrednio na Twoje konto, a nie do firmy windykacyjnej.

Radzimy więc wnikliwie zapoznać się z treścią umowy, a jeśli któryś z paragrafów budzi wątpliwości to należy zażądać modyfikacji treści umowy.
Wzór naszej umowy otrzymasz wraz z ofertą windykacji. Nasza umowa jest prosta, czytelna i transparentna.

Informacje o firmie windykacyjnej.

  • jak długo istnieje – czy informacje na stronie internetowej odpowiadają danym z CEIDG lub KRS.
  • jaką ma opinie – poproś o referencje, sprawdź opinie przy wizytówce google, gowork, facebook.
  • jak będziesz informowany o przebiegu windykacji – poprzez infolinię czy bezpośredniego opiekuna,
  • czy firma ma doświadczenie windykacyjne w Twojej branży.

Potrzebujesz informacji o naszej firmie – zadzwoń do nas lub umów się na spotkanie.

Porównanie ofert windykacyjnych.

Porównaniem otrzymanych umów mogą zająć się sami oferenci. Możesz ich wprost zapytać czym proponowana usługa wyróżnia się na tle konkurencji.
Chętnie porównamy naszą propozycję współpracy z ofertami konkurencji.

Zlecenie windykacji - nie zwlekaj z decyzją.

Jeśli zdecydowałeś się na windykację to nie odkładaj tego w czasie. Szybkość działania jest jednym z czynników decydujących o skuteczności. Poza tym firma, która złożyła Ci dobrą ofertę nie będzie czekać w nieskończoność na odesłanie umowy. W trakcie weryfikacji dłużnika windykator pozyskuje informację o innych wierzycielach Twojego dłużnika, do których zapewne zwróci się z propozycją współpracy jeśli będziesz zwlekał z podpisaniem umowy.
Otrzymane od nas warunki windykacji są ważne 48 h, po tym czasie zastrzegamy sobie prawo przyjęcia zlecenia od innych wierzycieli Twojego dłużnika.

Kto pyta nie błądzi.
Jeśli masz pytania, wątpliwości to rozwiej je za nim zlecisz windykację. Podpisując umowę musisz mieć pewność, ze powierzasz sprawę kompetentnym i właściwym osobom. W usługach prawno- finansowych nie ma miejsca na pomyłki i eksperymenty,


Wszelkie publikacje udostępnione na stronie internetowej stanowią prezentacje subiektywnego stanowiska w zakresie odzyskiwania należności. PROGRESS nie ponosi odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie nie stanowi porady prawnej. Przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem pomocy w odzyskaniu należności prosimy o kontakt e-mail info@e-progress.com.pl lub tel. 518 235 285