winykacja wrocław progress

WINDYKACJA GLIWICE

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

Koszty windykacji

PYTANIE: Szukam firmy windykacyjnej działającej w Gliwicach. Do tej pory współpracowałem z windykatorami z Katowic, ale co chwilę ponosiłem jakieś koszty i opłaty, a skuteczność, w co czwartej sprawie. Jak wygląda u was sprawa kosztów przy windykacji faktury na 80 tys. zł. Proszę o dokładne i pełne rozliczenie.

Odpowiedź: Standardowo wysokość prowizji płatnej po odzyskaniu należności przy kwocie 80 tys zł. wynosi 5% netto + 50% odsetek. Stawki prowizyjne do innych kwot można sprawdzić w zakładce Współpraca.  Jeśli sprawa wymagałaby przeprowadzenia postępowania sądowego, wierzyciel pokrywa wpis sądowy, który przy podpisanej przez dłużnika fakturze wynosi 1,25% wartości przedmiotu sporu. Wpis sądowy nie jest naszym wynagrodzeniem i jest on płatny na rachunek sądu.

Jeśli sprawa wymaga wszczęcia egzekucji komorniczej, to wierzyciel pokrywa zaliczkę na wydatki związane z korespondencją i zapytaniami komornika około 150 zł. Jednak przy sprawach powyżej 50 tys. zł. oraz w przypadku Klientów, z którym stale współpracujemy, zaliczki te pokrywamy we własnym zakresie.

Jeśli miałaby zostać ustanowiona hipoteka przymusowa na nieruchomości dłużnika, to opłata sądowa wyniesie 200 zł.

Podsumowując – poza prowizją uzależnioną od efektu nie zapłacisz nam ani grosza więcej. A jeśli chodzi o opłaty sądowe i komornicze to niezależnie czy dochodziłbyś należności samodzielnie, czy za naszym pośrednictwem to byłyby one takie same.

W ramach windykacji zapewniamy:
– windykację terenową prowadzoną nie tylko na terenie Gliwic, ale też w innych miejscowościach w których przebywa dłużnik
– ustalenie majątku dłużnika, również ukrytego
– obsługę prawną przed Sądem Okręgowym w Gliwicach lub w innym, właściwym do przeprowadzenia sprawy
– kooperację z najskuteczniejszymi komornikami z Górnego Śląska
– windykację karną