winykacja wrocław progress

WINDYKACJA JELENIA GÓRA

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

PYTANIE: Noszę się z zamiarem windykacji mojego kontrahenta, który podobno ma nieruchomości w Jeleniej Górze i okolicach. Co zrobić by dłużnik nie wyzbył się nieruchomości po tym, jak zacznę go windykować?

Odpowiedź: Przede wszystkim należy ustalić wszystkie nieruchomości dłużnika i sprawdzić ich status prawny min. czy prowadzone są z nich egzekucje komornicze i jakie mają obciążenia. Wszystko po to, aby wybrać najbardziej atrakcyjne nieruchomości. Przy czym atrakcyjne niekoniecznie oznacza najbardziej wartościowe np. lepiej wybrać niezabudowaną działkę  bez obciążeń, niż nowo wybudowany dom z hipoteką przewyższające jego wartość…

Jeśli wybrałeś już nieruchomości do zabezpieczenia, to wystąp do sądu z pozwem w postępowaniu nakazowym, lub w postępowaniu upominawczym wraz z wnioskiem o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu wierzytelności poprzez  ustanowienie hipoteki przymusowej na nieruchomości dłużnika. Dalej na podstawie orzeczenia sądowego składasz do wydziału ksiąg wieczystych wniosek o ustanowienie hipoteki przymusowej.

W teorii kilka pism załatwia sprawę, jednak w praktyce już samo ustalenie numeru ksiąg wieczystych może stanowić nie lada wyzwanie. W całej procedurze nie ma miejsca na błędy i zwłokę w działaniu, bo jak sam zauważyłeś, dłużnik nie będzie czekał z majątkiem, a do wyścigu o swoje pieniądze przyłączyć się mogą inni wierzyciele dłużnika. Egzekucja z nieruchomości to długi proces, dlatego warto dodatkowo podjąć działania związane z zajęciem majątku dłużnika, z którego szybciej można uzyskać zaspokojenie np. wierzytelności przysługujących dłużnikowi od jego kontrahentów.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w ustaleniu majątku dłużnika, przeprowadzeniu postępowania sądowego, ustanowieniu zabezpieczeń czy wszczęcia postępowania karnego wobec dłużnika to skontaktuj się z nami. Gwarantujemy profesjonalną pomoc w dochodzeniu należności w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim. Co istotne naszym wynagrodzeniem jest prowizja płatna po wyegzekwowaniu należności.