winykacja wrocław progress

WINDYKACJA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

Pytanie od właściciela firmy z Piotrkowa Trybunalskiego: Jaką mam pewność, że wasza firma odda mi zwindykowane od dłużnika pieniądze?

Odpowiedź: Należności windykujemy bezpośrednio na konto wierzyciela. Zawierając umowę  windykacji, wierzyciel nie udziela nam  zgody ani na odebranie gotówki od dłużnika, ani też na przyjmowanie środków na nasz rachunek. Zatem nie ma możliwości, abyśmy zatrzymali Twoje pieniądze.
Jednak pytanie jest jak najbardziej zasadne, bowiem część firm świadczy windykację na podstawie cesji wierzytelności. Umowa cesji polega na windykacji na rachunek windykatora, który po otrzymaniu środków od dłużnika powinien potrąć przysługującą mu prowizję i pozostałą kwotę przekazać do wierzyciela. Niestety nie raz mieliśmy okazję windykować firmy, które nie rozliczały się z wyegzekwowanych od dłużnika środków. O ile umowa zlecenia windykacji daje wierzycielowi pełną kontrolę nad wierzytelnością i wpłatami dłużnika, to w przypadku cesji wierzyciel uzależniony jest od uczciwości i terminowości pośrednika, jakim jest w tym przypadku firma windykacyjna.

 

Uważaj więc by nie wpaść z deszczu pod rynnę i zamiast swojego dłużnika, nie musieć windykować windykatora.
Mając do wyboru umowę zlecenia windykacji i umowę cesji, wybierz tę pierwszą  bezpieczniejszą dla siebie formę.

 

Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę zlecając windykację

Chcesz poznać propozycję windykacji dla przedsiębiorców z Piotrkowa Trybunalskiego, skontaktuj się z naszym przedstawicielem.
Jeśli interesują Cię referencje udzielone nam przez przedsiębiorców dla których odzyskujemy należności w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, chętnie Ci je udostępnimy.