winykacja wrocław progress

WINDYKACJA NYSA

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

Zajęcie wierzytelności trzeciodłużnika

PYTANIE: Prowadzę firmę budowlaną w Nysie. Od 3 miesięcy komornik bezskutecznie prowadzi egzekucję z mojego dłużnika. Ustaliłem, że dłużnikowi przysługuje należność z tytułu faktury, którą wystawił kontrahentowi za dostawę towaru. Co mogę zrobić, żeby kontrahent dłużnika zapłacił do mnie, a nie do dłużnika?

Odpowiedź: Należy złożyć do komornika wniosek o zajęcie wierzytelności przysługującej dłużnikowi od wskazanego kontrahenta. Dopilnuj, aby komornik dokonał zajęcia niezwłocznie, najlepiej osobiście w siedzibie firmy, która jest dłużnikiem Twojego dłużnika i odnotował przy tym nie tylko datę wpływu zajęcia, ale też dokładną godzinę. Brak takiej adnotacji otwiera furtkę do niezrealizowania zajęcia, bowiem dłużnik wraz ze swoim kontrahentem mogą w porozumieniu ustalić, że zapłata wierzytelności nastąpiła… chwilę przed dokonaniem zajęcia jej przez komornika.

Jeżeli z jakiegoś powodu obawiasz się, że prowadzący egzekucję komornik będzie opieszały i nie doprowadzi do szybkiej realizacji wnioskowanej czynności to zlecić sprawę do windykacji naszej firmie. Realizując windykację na terenie Nysy, współpracujemy ze skutecznymi komornikami, którzy zajęcie realizują błyskawicznie.

Zajęcia wierzytelności u tzw. trzeciodłużników mają bardzo duże przełożenie na skuteczność egzekucji. Jednak komornicy nie zawsze potrafią ustalić dane kontrahentów dłużnika, my takie ustalenia prowadzimy. Aktywnie uczestniczymy także przy czynnościach egzekucyjnych, reprezentując interesy wierzyciela nie tylko na terenie Nysy, ale całej Polski. Największą skuteczność w odzyskiwaniu należności osiągamy wówczas, gdy windykację prowadzimy od początku – jeszcze przed skierowaniem sprawy do sądu i komornika.

Dlatego, jeżeli masz niezapłacone faktury i szukasz firmy windykacyjnej działającej na terenie Nysy i powiatu nyskiego, koniecznie sprawdź zasady, na jakich windykujemy.