winykacja wrocław progress

WINDYKACJA GŁOGÓW

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

Dłużnik darował majątek

PYTANIE: Od komornika z Głogowa dowiedziałem się, że mój dłużnik z powiatu głogowskiego darował żonie cały majątek. Co mogę zrobić, żeby odzyskać pieniądze, bo egzekucja jest bezskuteczna?

Odpowiedź: Zacznij od ustalenia co i kiedy dłużnik przekazał żonie. W tym celu złóż do komornika wniosek, aby poprzez Urząd Skarbowy ustalił przedmioty darowizny. Przy okazji sprawdź, od kiedy wobec Twojego dłużnika prowadzone są inne egzekucje. Mając taką wiedzę, możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez dłużnika przestępstwa, więcej na ten temat przeczytasz TU.

Osobną sprawą jest skarga pauliańska, czyli pozew o uznania darowizny za nieskuteczną wobec wierzyciela. Pozytywny wyrok pozwoli na przeprowadzenie egzekucji z darowanego mienia, pomimo, że dłużnik nie jest już jego właścicielem. Procedura skargi pauliańskiej jest dość skomplikowana, dlatego odradzam samodzielne składanie pozwu. W razie przegranej nie dość, że nie odzyskasz pieniędzy, to jeszcze możesz słono zapłacić za koszt prawnika Twojego dłużnika. Możesz jeszcze rozważyć złożenie wobec dłużnika zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, być może zmotywuje go to do zapłaty.

Jak widać, nawet opornego dłużnika można „docisnąć” do muru i odzyskać pieniądze.
Potrzebujesz wsparcia w windykacji, skontaktuj się z nami. Za darmo i niezobowiązująco przedstawimy jakie działania warto podjąć wobec Twojego dłużnika. Sam zadecydujesz czy opłaca się skorzystać z naszej propozycji windykacji.