winykacja wrocław progress

WINDYKACJA OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ZADZWOŃ DO NAS

+48 518 235 285

WYŚLIJ EMAIL

info@e-progress.com.pl

PYTANIE DO KANCELARII WINDYKACYJNEJ:

Weksel a upadłość dłużnika

PYTANIE: Mój dłużnik z Ostrowa Wielkopolskiego odgraża się złożeniem wniosku o upadłość. Mam podpisany przez niego weksel i informację o posiadanej nieruchomości, ale obawiam się, że jak ruszę z windykacją to ogłosi upadłość i nic nie odzyskam. Jak wyjść z tej patowej sytuacji?

Odpowiedź: Jeżeli sam dłużnik wspomina o upadłości, to jest to ostatni moment na zabezpieczenie płatności. Należy jak najszybciej uzyskać nakaz zapłaty z weksla. Prawo wekslowe jest regulowane odrębną ustawą, dlatego należy uważać, aby nie popełnić błędu wypełniając weksel oraz składając pozew. Marnotrawstwo czasu w tej sytuacji jest niedopuszczalne.

Z naszego doświadczenia wynika, że sądy właściwe dla Ostrowa Wielkopolskiego działają dość sprawnie. Po wydaniu nakazu zapłaty dobrze jest odebrać go osobiście, bowiem wysyłka pocztą wydłuży czas oczekiwania, a liczy się każdy dzień. Następnie na podstawie nakazu proszę złożyć wniosek o ustanowienie hipoteki przymusowej na nieruchomości dłużnika. Mając hipotekę przed ogłoszeniem upadłości jest Pan o krok do przodu przed pozostałymi wierzycielami niemającymi zabezpieczenia.

Teoretycznie cała ta procedura wymaga mniej czasu niż rozpatrzenie wniosku o upadłość. Tak więc nie należy czekać na ruch dłużnika, który poprzez upadłość będzie chciał uchronić się przed wierzycielami.

Jeśli chce Pan mieć gwarancję szybkiego przeprowadzenia sprawy, proszę niezwłocznie skontaktować się z nami. Wyścig z czasem, z dłużnikiem i z innymi wierzycielami to dla nas codzienność. Od 15 lat wspieramy przedsiębiorców z całej Polski w dochodzeniu należności. Proszę sprawdzić na jakich zasadach świadczymy windykację dla firm z Ostrowa Wielkopolskiego w zakładce Współpraca.