Detektyw – windykacja

Nawet doskonały prawnik czy zawodowy negocjator mogą nie podołać zadaniu odzyskania należności, jeżeli nie będą dysponować kompleksową informacją o dłużniku. Wnikliwe i szybkie rozpoznanie majątku dłużnika zwiększa skuteczność windykacji, dlatego firmy takie jak nasza współpracują z detektywami specjalizującymi się w wywiadach gospodarczych.

Ile kosztuje usługa detektywa?
Stawki są różne, w zależności od zakresu ustaleń. Wywiad gospodarczy to wydatek od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla wierzyciela jest zlecenie odzyskania należności firmie windykacyjnej, która nie pobiera żadnych opłat za przeprowadzone ustalenia, a jej wynagrodzeniem jest tylko prowizja należna po odzyskaniu należności.

Co może ustalić detektyw?
– nieruchomości, ruchomości, wierzytelności dłużnika,
– informacje o czynnościach cywilnoprawnych związanych ze zbyciem majątku przez dłużnika,
– dane kontrahentów dłużnika,
– prawa przysługujące dłużnikowi np. z tytułu odszkodowań, prawa do spadku czy zachowku.

Do czego posłużą zdobyte informacje?
– do ustanowienia zabezpieczania dochodzonej wierzytelności np. hipoteką przymusową,
– jako argumenty dla windykatora terenowego do przekonania dłużnika do „dobrowolnej spłaty”,
– do przygotowania wniosku egzekucyjnego do komornika,
– jako środki dowodowe do wszczęcia postępowania karnego wobec dłużnika.

Ustalenie informacji o dłużniku to jedno, ale ich umiejętne wykorzystanie to już zupełnie inna kwestia. Pozwól, że na przykładzie Twojego dłużnika pokażemy jak potrafimy pracować z detektywem i i jakie będą efekty tej współpracy. Zlecając nam sprawę nie poniesiesz żadnych opłat wstępnych, to my zaangażujemy swoje środki między innymi w wywiad o Twoim dłużniku.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas.

 


Wszelkie publikacje udostępnione na stronie internetowej stanowią prezentacje subiektywnego stanowiska w zakresie odzyskiwania należności. PROGRESS nie ponosi odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje. Żadna z informacji znajdujących się na tej stronie nie stanowi porady prawnej. Przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem pomocy w odzyskaniu należności prosimy o kontakt e-mail info@e-progress.com.pl lub tel. 518 235 285